Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Dołącz do nas na Facebooku

Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+

Przekaż 1% na naszą organizację

English

1% KRS 0000262753

Akcja Łapię dzień
a A

Jesteśmy stowarzyszeniem, które ma na celu promować aktywność wśród osób dorosłych i starszych.

Od 2007 roku nieustannie i niestrudzenie nie ustajemy w działaniach, by zachęcać osoby 50+ do aktywności fizycznej poza domem, na świeżym powietrzu, w gronie znajomych, w grupach. Zachęcaliśmy do udziału w nowych i różnorodnych formach rekreacji zorganizowanej, do próbowania różnych form rekreacji zorganizowanych na zewnątrz, poza domem.

W czasie kwarantanny, gdy zasady wychodzenia z domu uległy zmianie wychodzimy na przeciw nowej sytuacji! W tym niecodziennym czasie, chcemy pomóc naszym podopiecznym korzystać w pełni z dni, które nadchodzą. Postarajmy się razem zachować zdrowy i aktywny tryb życia w domu! A pomoże w tym nasza akcja „Łapię dzień”, którą spontanicznie z grupą instruktorów ESPAR50+ podjęliśmy, by nie zapominać o aktywności fizycznej w tej trudnej sytuacji i tego, że każdym dniem należy się cieszyć.

„Łapię dzień” – to akcja, poprzez którą chcemy zachęcić osoby starsze do planowania każdego dnia i zachowania rytmu, który pozwoli na osiąganie zamierzonych celów. Przygotowaliśmy planer z szablonem do planowania (pobierzwejście do planer oraz planer szablon do pobrania), w który można wpisywać sobie zamierzone cele, aktywności, które planowaliście, że zrobicie, na które jednak nigdy nie znaleźliście czasu, a każdy dzień pomagamy Wam zacząć od gimnastyki. Codziennie o 8.30 zamieszczać będziemy na profilach FB i Youtube filmy, przygotowane na ochotnika, przez naszych wspaniałych instruktorów, z poranną gimnastyką.

Zależy nam, by czas kwarantanny niósł ze sobą jakość.

Filmy:
Łapie dzień - gimnastyka dla seniora - ćwiczenia z cukrem/mąką
Łapię dzień - gimnastyka dla seniora - ćwiczenia z miotłą

Link do filmików youtube Redakcja ESPAR 50+ : https://www.youtube.com/channel/UCtajbqgWvFntVtdmT-tdxpw
Link do FB - https://www.facebook.com/Europejskie-Stowarzyszenie-Promocji-Aktywno%C5%9Bci-Ruchowej-50-136702143012976/
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.